Подходящ ли е шоколадът за вегетарианци?

Подходящ ли е шоколадът за вегетарианци?
Подходящ ли е шоколадът за вегетарианци?
Anonim

Шоколадът идва от растение и следователно е подходящ за вегетарианци и вегани. Въпреки това, по време на производствения процес някои добавки или съставки, които не са подходящи за тези видове диети, могат да бъдат добавени към продукти на базата на шоколад.

Какъв шоколад не могат да ядат вегетарианците?

Много марки шоколад използват суроватъчна сила, която може да съдържа сирище - често използван коагулиращ ензим, извлечен от стомаха на теле след клане. White и млечният шоколад е много по-вероятно да попаднат в тази категория.

Кои шоколадови бонбони са вегетариански?

Веганите могат да се насладят на шоколад с бадеми, сушени плодове или мента, тъй като тези включвания често са подходящи за вегани. Шоколадите с пълнеж от карамел, фъстъчено масло, трюфели или карамел, освен ако не са изрично отбелязани като вегански, трябва да се избягват, тъй като обикновено съдържат млечни продукти. Въпреки това, не всички черни шоколади са създадени еднакви.

Могат ли вегетарианците да ядат някакъв шоколад?

Добавянето на други съставки по време на преработката на какаовите зърна в шоколад може да го направи неприемливо за тези, които са на веганска диета или диета без млечни продукти. Добрата новина е шоколадът се счита за вегетариански и много черни шоколади се считат за вегански. Теоброма цветя на ствола на дървото.

Вегетариански ли е шоколадът Cadbury?

Когато е подходящо, нашите продукти носят вегетариански символ. Отсъства във всички продукти на животински произход, включително кошенил, шеллак, пчелен восък, мед, млечни продукти, яйца и др.

Препоръчано: